Testrekvirenter etableres i selvbetjeningsløsningen SyntPop

Testrekvirenter etableres i selvbetjeningsløsningen SyntPop

Aktører etablerer egne testrekvirenter ved hjelp av tjenesten Syntpop. NHN etablerer ikke lenger testrekvirenter på bestilling.

SyntPop er en selvbetjeningsløsning for å enkelt finne, opprette og redigere egne syntetiske testpersoner, tilpasset test og kvalitetssikring av digitale tjenester i helsesektoren. Se SyntPop - Norsk helsenett

Du kan søke frem og benytte en +80 person (Se SyntPop) som oppfyller de helsepersonellegenskapene du trenger til din test. Dersom du skal reservere +65-personer med HPR-egenskaper må du huske å klone personen med HPR-info inkludert.

Personregisteret er under avvikling og PREG-test skrues av 15.11.2025. Vi tar ikke imot nye bestillinger på Personregisteret.

Ta kontakt med din leverandør for å finne ut status på integrasjon mot den nye Persontjenesten. Her finner du informasjon om hvordan du kommer i gang med ny Persontjeneste

Systemer som støtter Helse-ID kan benytte Test-IDP pålogging for syntetiske testrekvirenter.

Aktører som fremdeles benytter personlige testsertifikat bestiller dette fra sertifikat-leverandører.

 

Bestilling av personlig testsertifikat:

·  Buypass: https://www.buypass.no/produkter/buypass-id-smartkort/bestill-buypass-id-for-test eller epost til kundeservice@buypass.no

·  Commfides: send epost til servicedesk@commfides.com.

 

Oppsummering:

  1. Aktører etablerer selv egne testrekvirenter ved hjelp av tjenesten Syntpop. SyntPop - Norsk helsenett

  2. Aktør bestiller personlig testsertifikat etter behov