...
Leverandør må lage en plan og avtale med Norsk helsenett om hvilke kommuner og/eller virksomheter som skal være med i de ulike utprøvingsfasene.
Innmelding av nye kommuner og/eller virksomheter i utprøvingsfasene avtales på forhånd med Norsk helsenett. Innmelding av ny kommune og/eller virksomhet sendes til kundesenter@nhn.no senest to (2) uker før oppstart. Bruk Mal for innmelding av ny kommune og/eller virksomhet
Kommune/virksomhet som skal bruke SFM må signere databehandleravtale for SFM og generelle og spesielle bruksvilkår for E-resept og kjernejournalakseptere og signere standardiserte bruksvilkår for tjenester i Helsenettet., før leverandør setter de opp med SFM. For virksomheter i kommunal pleie og omsorg (PLO) signerer kommunen på vegne av virksomhetene. Dette gjøres på nhn.no.
...